50ML AHA PEELING V HODNOTĚ 500 KČ K NÁKUPU VÝHODNÝCH LUMI SAD ZDARMA 🎁

Akné - to nejpodstatnější, co bys měla vědět.

Akné je komplexní stav- ovlivňuje ho nejen péče o pleť, ale zejména to, co se odehrává uvnitř našeho těla. Akné ovlivňuje naši psychiku, sebevědomí a dokáže dlouhodobě trápit nejen dospívající, ale také dospělé. Často se to může zdát jako nevyřešitelný problém, proti kterému se snažíme bojovat pomocí nejrůznějších prostředků a výsledky jsou v nedohlednu. 

Je tedy přirozené, že hledání produktů péče o pleť s akné se může stát jakousi posedlostí. Každý nový produkt a slogan slibuje řešení a zdá se, že vše stojí za vyzkoušení. Bohužel se však reklamním sloganům nedá vždy věřit a je důležité se ponořit do složení produktů a pochopit, jaký vliv na vaši pleť mohou mít. Možná právě nevhodným výběrem kosmetiky děláte více škody než užitku.

Dnes vám proto přináším stručný přehled toho, co akné ovlivňuje a čemu se v péči o problematikou pleť vyhnout a na co se naopak zaměřit. 

Co způsobuje akné?

Zjednodušeně řečeno, akné způsobuje nadprodukce kožního mazu, který nestíhá odcházet a způsobuje pak ucpání póru - tvorbu komedonu. Na akné se ale také může podílet tzv. hyperkeratinizace - odumřelé kožní buňky se sloučí s mazem, čímž dochází k vytvoření zátky a ucpání póru. Taktéž přemnožení bakterií na pokožce způsobují vznik některých typů akné.

Co akné zhoršuje?

1) Nevhodně zvolená kosmetika - komedogenní produkty nebo produkty vysušující, dráždivé, které narušují přirozenou ochranu a mikrobiom pleti. Příliš mnoho aktivních látek.

2) Špatná péče o pleť - nedostatečné či naopak nadměrné čištění. Nadužívání mechanického čištění v podobě kartáčků či různých houbiček. Časté sahání na pleť, neodborné mačkání pupínků.

3) Nezdravý životní styl - kouření, alkohol, nezdravá strava plná tuků a cukrů.

4) Stres, nedostatek spánku, hormonální nerovnováha

Častým problém při léčbě akné je...

Většina přípravků zaměřených na aknózní pleť se nezaměřuje na výživu a vyvážení pleti. Místo toho se soustředí na minimalizaci produkce mazu a vysoušení pokožky. Tyto produkty obvykle obsahují drsné antibakteriální přísady, které zabíjejí jakoukoli živou bytost na povrchu pokožky – nejen škodlivé bakterie, jako je propionibacterium acnes (šíří se v důsledku ucpaných pórů), ale také užitečné a potřebné bakterie, které pomáhají vytvářet kožní mikrobiom. Účinek může být svou silou podobný antibiotikům a může způsobit nerovnováhu v těle. Navzdory tomu stále není odstraněna hlavní příčina problému.

Nezapomínejte na to, že akné nemusí být způsobenou špatnou kosmetikou čí péči o pleť, ale příčina může být často vyvolána vnitřní nerovnováhou - akné je pouze projevem této disbalance. Zkus se tedy zaměřit nejen na léčbu akné z vnějšku, ale také zevnitř. Při léčbě akné ti může pomoci zaměřit se na zdravý střevní mikrobiom. Můžeš tedy začít suplementovat prebiotika, zinek a vitamín B3.

 

MOJE TIPY

Nezapomínejte na večerní dvojité čištění pleti. Pokud nosíte makeup, SPF nebo se přes den pohybujete v nečistém, prašném prostředí, je pro vás dvojité čištění nutností. Jen díky tomu totiž dosáhnete opravdu dokonale čisté pokožky. V první fázi čištění je nutné pomoci vhodného produktu odstranit ty největší nečistoty z pleti (makeup, spf, nečistoty) a až v druhé fázi dochází k úplnému dočištění pleti. Díky správně prováděnému čištění pak máte jistotu, že produkty, které následně aplikujete na pokožku mají možnost opravdu fungovat.

Podstatné je také jak a čím pleť čistíte!  Vybírejte si produkty, které jsou pro vaši pleť jemné, nevysušují a starají se o zdravý mikrobiom pleti. Pokud vás pleť po použití čističe pne, je zarudlá či vysušená, je to znamení, že produkt není vhodný. Právě z těchto důvodů čisticí produkty LUMI nikdy neobsahují žádné povrchově aktivní látky nebo pěnidla, protože bylo prokázáno, že tyto složky narušují kožní bariéru a mikrobiom. Žádný z LUMI produktů taktéž neobsahuje přidané vůně nebo konzervační látky – obojí může totiž opět narušit kožní mikrobiom a přispět ke zhoršování problémů, spíše než než k jejich řešení. Pokud chceš opravdu šetrný produkty k odlíčení a čištění pleti, hledejte ty, které neobsahují tenzidy - tedy nejlépe mléka/balzámy/ oleje. Pro jemné odlíčení můžete zvolit například odličovací mléko BABYFACE s obsahem konopného oleje  a pro druhou fázi čištění zase jemné čístící hydratační mléko LUMI nebo o něco silnější TUNDRA čistící mléko s AHA a BHA kyselinami, které je vyvinuté přímo pro aknózní pleť.

Nebojte se olejů. Často se stává, že zákaznice, které trápí akné či ucpávání pórů se bojí všech olejů ve složení produktů jako čert kříže. Ale není důvod. Naopak oleje jsou i pro aknózní pleť skvělou ingrediencí, jen je potřeba vědět, které jsou tzv. nekomedogenní a neucpávají póry. Například konopný olej či olej z černého kmínu, které najdete v pleťových krémech LUMI či hojivá CBD mast Pimple stopper mají přímo zázračné účinky na akné, pomáhají zmírňovat zánět a vyrovnávají tvorbu mazu.

Nezapomínej, že i mastná pleť potřebuje hydrataci. Zařaďte do své rutiny hydratační séra a krémy vhodné pro váš typ pleti, které ji dodají potřebnou dávku hydratace. Vašim nejlepším kamarádem by se mohlo stát toto skvělé hydratační mutlisérum NAKED od LUMI, které obsahuje kyselinu hyaluronovou, niacinamid a prebiotika.

“Méně znamená více” - Nepřehánějte to s aktivními látkami - v dnešní době je dostupné tak velké množství kosmetiky s nejrůznějšími typy aktivních látek. Některé z nich jsou opravdu silné a při nesprávném použití či nesprávné kombinaci s jinými produkty vám mohou na pleti udělat pořádnou paseku.

Vyhýbejte se příliš časté či silné exfoliaci/peelingu. Pokud ještě stále používáte čistící kartáčky, konjakové houbičky či jiné pomůcky k čištění pleti, které mechanicky obrušují povrch pleti - přestaňte. Stejně jako používání peelingu, který obsahuje nějaké zrníčka a pleť obrušuje. Tyto praktiky pleti ubližují, poškozují její bariéru. Pleti opravdu stačí, když k čištění používáte své ruce, maximálně tampónky, pokud se jich nechcete zbavit (ale i těm podle mě už dávno odzvonilo a nejsou nějak extra potřeba. Já je třeba nepoužívám vůbec). Pokud máte ve své rutině produkty které obsahují AHA a BHA kyseliny, ty zcela bohatě stačí k tomu, aby jste se zbavovaly odumřelých kožních buněk. Pokud takové produkty v rutině nemáte - můžete používat jemné formy peelingu. A to buď enzymatický peeling od značky Kvitok nebo pokud řešíte zároveň nejednotný tón pleti, pigmentové skvrny a jemné linky, doporučuji do rutiny zařadit LUMI 15% AHA peeling

 

 

 

Také se vyhněte  zařazování příliš mnoha nových produktů najednou - nikdy tak totiž nemáte šanci zjistit, který produkt vaší pleti vyhovuje a který případně stav pokožky zhoršuje. Také nestřídejte produkty příliš často, dejte jim čas. Trvá minimálně 4-6 týdnů, než se pleť obnoví a vy uvidíte výraznější výsledky. Vybírejte si tedy obezřetně a pokud si nejste jistí jakou kosmetiku zvolit, raději se poraďte s odborníkem.

Drobnosti, které mohou zlepšit stav vaší pleti a nic nestojí.

  1. Mějte svůj extra ručníček pouze na obličej a každý den ho měňte. Koupelna je ideálním prostorem pro množení bakterií ve vlhkém ručníku! A navíc nechcete, aby si někdo utíral ruce či (nedejbože) jiné části těla do ručníku, který používáte na obličej!
  2. Pravidelně měňte povlak na svém polštáři - ne opravdu nestačí měnit ho jednou za 14 dní či měsíc. Na polštáři ležíte v noci několik hodin v kuse, je to opět místo, které je přímo zemí zaslíbenou pro různé bakterie, které si pochutnávají na vašich odumřelých kožních buňkách.
  3. Dezinfikujte si mobil.
  4. Nesahejte si na obličej!
  5. Nerýpejte si pupínky! Pokud máte potřebu vymáčknout si nějaký pupínek, tak ho vymáčkněte až po sprše a když máte vyčištěnou pleť. vymáčkněte pupínek pomocí ubrousku nebo tyčinek do uší a následně pupínek vydezinfikujte pomocí nějakého séra či lokální péčí na pupínky.

Doufám, že se Vám mé shrnutí líbilo a bylo pro vás účinné. Závěrem bych ještě chtěla dodat - pamatujte si - neexistuje žádný zázračný produkt či značka kosmetiky, která by fungovala na každou pleť. Pokud se vám dlouhodobě nedaří nad akné vyzrát, navštivte dermatologa!

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz