50ML AHA PEELING V HODNOTĚ 500 KČ K NÁKUPU VÝHODNÝCH LUMI SAD ZDARMA 🎁

LUMI Levandulový hydrosol 30ml

275 Kč 227,27 Kč bez DPH
Skladem

• Všestranný produkt pro péči o pleť a vlasy

• Snižuje svědění a zánět kůže

• Zklidňující a uvolňující účinek

• Levandulová voda je vhodná pro všechny typy pleti


Levandulová voda je vzácným a cenným darem přírody pro všestrannou péči o pleť, vlasy ale i psychiku. Několika studiemi je prokázáno že zlepšuje náladu, zklidňuje či posiluje paměť.

Levandulový hydrosol od LUMI je vyráběn z čerstvé estónské levandule a je té nejvyšší kvality - nevzniká jako vedlejší produkt výroby esenciálního oleje, jak tomu často bývá.

Detailní informace

přírodní
100 % čisté složení produktů
Pouze kvalitní přírodní kosmetika s ověřeným složením

Detailní popis produktu

O výrobě levandulového hydrosolu

Hydrosoly LUMI jsou destilovány z čerstvých estonských rostlin, což znamená, že květinové vody v naší pleťové vodě a sérech NEJSOU zbytky esenciálních olejů z výroby. Používáme jak parní destilaci, tak metodu, která nám umožňuje zachytit nejen těkavé složky rostliny, ale i buněčnou vodu rostliny. Konvenční esenciální oleje jsou vyráběny vysokotlakou metodou, která ničí prospěšnou buněčnou vodu. Také živou buněčnou vodu nelze získat ze sušeného rostlinného materiálu. Rostliny musí být čerstvé! Právě tato buněčná voda, která je plná minerálů bohatých na živiny, fytosterolů, antioxidantů a bezpočtu užitečných botanických chemikálií, dodává hydrosolu jeho aromatické a terapeutické vlastnosti.

Jak používat levandulový hydrosol?

POUŽÍVEJTE JAKO TONER – Očistěte pleť a nastříkejte levandulovou květinovou vodu přímo na obličej nebo tělo. Poté naneste krém nebo sérum. Studený levandulový obklad také pomáhá redukovat otoky pod očima.

POUŽITÍ NA VLASY – Levandule je vhodná pro mastné vlasy a je dobrým pomocníkem pokud vás trápí padání vlasů– stačí po běžné péči o vlasy nastříkat na pokožku hlavy levandulovou vodu. Levandule také snižuje podráždění pokožky hlavy a je vhodná jako příjemné osvěžení v horkých dnech.

POUŽITÍ NA TĚLO – Levandule zmírňuje spáleniny a urychluje hojení drobných ran. Levandulová voda je navíc známá jako dobrý pomocník na dlouhých cestách, pomáhá snižovat únavu.

Historie a účinky levandule

V Estonsku existuje více než 30 různých druhů levandule, nejlépe zde roste Lavandula angustifolia . Květenství levandule milují včely a motýli, vůni levandule zase nesnáší moli a jiný otravný hmyz. 

Předpokládá se, že název rostliny je odvozen od latinského slova lavare, což znamená mýt, čistit. Ve starém Římě hrála levandule důležitou roli v římských koupelových rituálech právě pro její antiseptické vlastnosti a římští vojáci ji používali k léčbě ran. Levandule se také ve starověku používala jako rituální rostlina – magická rostlina, která odpuzovala temné síly. V průběhu historie květy levandule symbolizovaly čistotu, ticho, závazek a mír.

Levandule je známá také jako nápoj lásky – podle legendy egyptská královna Kleopatra používala levanduli ke svádění Julia Caesara. Anglické královny Alžběta I. a Viktorie však milovaly levandulový čaj jako pomocníka při bolesti hlavy.

Ve 13. století se v Evropě nosily levandulové copánky kolem zápěstí, aby zahnaly mor. Pravděpodobně vůně levandule odpuzovala hmyz přenášející nemoc. V Provence, známé svými levandulovými poli, bylo zjištěno, že sběrači levandule nejsou infikováni tuberkulózou, pravděpodobně právě kvůli antiseptickým vlastnostem levandule. 

Levandulový olej je jedním z nejznámějších a nejuniverzálnějších esenciálních olejů na světě a dá se dokonce říci, že právě levandulový olej odstartoval triumf esenciálních olejů. Rene-Maurice Gattefosse byl chemik, který nečekaně objevil blahodárné vlastnosti esenciálních olejů v roce 1910 prostřednictvím levandulového oleje, který používal k léčbě popálenin způsobených výbuchem. Překvapila ho rychlost, s jakou se mu rány hojily, a bolest ustoupila. 

DOBRÉ VĚDĚT

Produkty LUMI jsou speciální – bez chemie, čerstvé a minimálně zpracované, proto je prosím chraňte před přímým slunečním zářením. Levandulovou voda LUMI spotřebujte do 6 měsíců po otevření. Pokud si v používání uděláte pauzu, uchovávejte přípravek v lednici, protože tím mírně prodloužíte životnost hydrosolu. Ale pořád platí, že čím čerstvější, tím lepší!

SLOŽENÍ

INCI: Lavandula Angustifolia Flower Water *, Linalool**

* Estonská levandule z Noarootsi

** Přirozeně se vyskytující složka v hydrolátu

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

BIO-KLINIK_Caroline_Sada_Photography_35 (1)

 

Estonská přírodní kosmetika LUMI je mezinárodně oceňovaná značka, která je vhodná i pro tu nejcitlivější pleť. Její výrobky jsou založeny zejména na úžasných vlastnostech nerafinovaného konopného oleje v propojení s nejnovějšími vědeckými výzkumy a poznatky. Jakožto spin-off společnost nejvýznamnější estonské univerzity v Tartu si může dovolit ověřovat účinnost všech svých produktů a konzultovat jejich formulace s předními vědeckými elitami v oboru.

LUMI je jedinečnou a inovativní značkou přírodní kosmetiky, která si zakládá na čistosti původu surovin, jejich maximální čerstvosti, udržitelnosti a lokálnosti. Řídí se heslem, že méně znamená více a tak je složení produktů bez zbytečností v podobě parfemace či silných konzervantů.

Více zajímavostí o značce LUMI se dočtete v tomto článku.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz