Double cleansing aneb dvojí čištění pleti. Víte jak na něj?

Pokud chceme, aby naše pleť byla krásná a aby pečující produkty správně fungovaly, je opravdu nezbytné, aby jsme dbaly na to, že je naše pleť správně vyčištěná. Je to hlavně z toho důvodu, že pokud svou pleť nevyčistíte dobře, aktivní látky z sér či krémů se nemají šanci dostat hlouběji do pokožky, tudíž nebudou tak efektivní. Jak říká autorka mé oblíbené knihy Kosmetická džungle, jídlo byste si taky nenaložily na špinavý talíř. Takže první je potřeba talíř umýt a až pak na něj můžete dávat dobroty.

Zároveň je čištění klíč ke zdravé zářivé pleti bez pupínků či černých teček. Ikdyž se nelíčíme, na naši pleť se během dne zachytávají nečistoty, prach, smog a spolu s vyloučeným mazem a odumřelými buňkami mohou způsobovat ucpávání pórů. Proto si pleť nezapomínejte čistit, ikdyž jste přes den nepoužívaly make-up. 

Podstatou myšlenky double cleansingu je to, že maz (olej) pouze samotná voda nevyčistí/nerozpustí. Paradoxně olej na sebe nejlépe naváže jiný olej, a právě proto potřebujeme olejový čistič, který na sebe nachytá mastnotu, makeup, spf a jiné nečistoty. 

 

Double cleansing je tedy spočívá v použití dvou produktů:

  1. První produkt je  na olejové bázi - většinou se jedná o čistící hydrofilní olej, balzám, mléko. Tento produkt díky obsahu olejů na sebe naváže maz, rozpustí makeup, SPF krém a největší nečistoty z pleti
  2. Druhý produkt je čistič na vodní bázi - tedy nějaký čistící gel, pěna, mousse, který dokáže na základě předchozího kroku proniknout hlouběji do naší pleti a tím ji dočistí a zbaví posledních zbytků nečistot. 

  

Jak správně postupovat?

  1. Na suchý obličej naneseme hydrofilní olej či balzám. V této části je podstatná právě ta suchost obličeje, protože pokud byste olej nanesli na mokrou tvář, produkt by nefungoval správně. 
  2. Pomocí prstů vmasírujeme produkt do pokožky i očního okolí. Masáž provádíme zhruba 30 sekund, aby se všechny nečistoty stihly rozpustit. Pak pomocí vody produkt a nečistoty smyjte nebo můžete použít mokré tampónky či navlhčený ručník pomocí kterého nečistoty stáhnete z obličeje.
  3. Na vlhký obličej naneste druhý produkt - gel, pěnu, čistící mousse a masírujte zhruba minutu jemnými krouživými pohyby. Nazapomínejte na žádné části obličeje včetně vlasové línie, tak aby jste obličej opravdu dokonale vyčistili.
  4. Smyjte produkt z obličeje vlažnou vodou a šetrně osušte.
  5. Pokračujte dalšími kroky vaší rutiny - tonizace, sérum, oční krém, krém atd.

 

Pozor na složení

Nezapomínejte na to, že není čistič jako čistič. Vždy dávejte přednost jemnému čistícímu produktu, který neobsahuje nešetrné tenzidy, příliš mnoho alkoholu, syntetickou parfemaci či dráždivé konzervanty. Takové produkty totiž vaši pleť zbytečně dráží a vysušují. Dlouhodobým používáním pak mohou způsobit porušení ochranné bariéry pleti a zadělat vám na problémy s dehydratací, citlivostí, akné apod. 

Pokud po použití čističe cítíte, že vám pleť nepříjemně pne či štípe, nejspíše vám vybraný produkt nesedí a raději byste ho měla vyměnit za jiný.

Jestli si chcete ulehčit práci s výběrem vhodných produktů, můžete se inspirovat následujícími tipy. Složení jsem zkontrolovala za vás a taky všechny na vlastní kůži otestovala, takže za tyto produkty dávám opravdu ruku do ohně.

 

solution-oil-cleanser-and-make-up-remover-cistiaci-a-odlicovaci-olej-80ml-2402138-1000x1000-squaretwo-cosmetics-pm-routine-cleansing-balm-100ml-2

Pro první fází čištění pleti se mi osvědčily

Čistící a odličovací olej 2v1 od Solution by Kvitok je bohatý na aktivní látky, jde krásně smýt vodou. Má velice jemné složení a je vhodný nejen k odlíčení, ale i dočištění pleti. Takže pokud nechcete investovat do dvou produktů, tento čistič je pro vás ideální kandidát.

Čistící balzám od Two Cosmetics - kdo dává přednost balzámům, tento s obsahem batainu a hedvábí se stane vašim miláčkem. Při styku s vodou se promění na mléko a krásně ho opláchnete bez použití tampónů.

 

1875_ampm-routine-prebiotics396_nc-cistici-mousse

 Pro druhou fázi mohu doporučit

Čistící mousse od Soaphorie - pokud hledáte produkt který vám nazatíží peněženku a dlouho vydrží, čistící mousse si zamilujete jako spousta mých zákaznic. Minulý rok se stal jednoznačně bestsellerem a i já s sněmu ráda vracím. Má konzistenci našlehané pěny a stačí ho opravdu malinko. Používám ho tak že nanesu množství hrášku na navlhčený obličej a krouživými pohyby ho rozpěním do jemné pěny. Na Eshopu ho najdete ve variantách pro suchou/mastnou a zralou pleť.

 

Pokud máte rádi konzistenci spíše gelovou tak všechny čistící gely do Two cosmetics jsou bomba. Překvapí hlavně svou jemností a obsahem aktivních látek. Tyto čistící gely jsou také v různých variantách pro mastnou/citlivou či zralou pleť a navíc je balení velké a s praktickou pumpičkou :)

A pokud byste si stále nevěděli rady s výběrem produktů, můžete se na mě obrátit prostřednictvím emailu info@lovelyherbs.cz nebo přímo v chatu zde na e-shopu.

Dominika :)

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz